Genel

Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Yazar 11 Eylül 2017 Henüz yorum yok

Yağ bezlerinin en yaygın olarak görüldüğü yerler olan yüz, sırt ve göğüs bölgesi akne oluşumu için çok müsaittir. Yanlış yaklaşımlar veya müdahale gerektiği halde yapılmaması iz kalmasına sebep olacaktır. Bu sebeple akne tedavisinde uzman kliniklerden yardım alınması mutlak bir gerekliliktir.

Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Burada çok önemle dikkat edilmesi gereken şudur: Akne içerisindeki sarı renkli madde hem doku içinde kalmış tahta, cam, taş gibi yabancı cisim gibi etki yapabilecek etkiye sahiptir, hem de içerisindeki yoğun bakteri nedeniyle bir enfeksiyon taşıyan pü yani cerahat özelliğindedir. Bu iki özellikten dolayı bir akne içerisindeki koyu sıvı madddeyi dışarıya boşaltmak son derece faydalı olacaktır.

3000 yıllık cerrahi deneyiminin en önemli kuralı “abse = drenaj”dır yani bir abseyi boşaltmak şarttır. Bazı hastalar ise sabırsız davranıp elleriyle akneleri sıkmakta ve içerisindeki irini boşaltmaktadır. Bir akneni dışarıya bir açıklığı yapılmadan veya bir başka deyişle kapağı açılmadan sıkılması bu koyu kıvamlı abse içeriğinin doku içerisine dağılmasını ve hem yabancı cisim reaksiyonu hem enfeksiyon oluşturması nedeniyle büyük ihtimalle iz bırakacak kadar ciddi bir reaksiyon oluşturmasını sağlayacaktır.

Bazı hastalar müdahale yerine aknenin geçmesini beklemektedir. Tavsiyemiz kısa sürede geçmeyen aknelerin steril enjektör ucu gibi bir aletle kapağının açılarak absenin dışarı boşaltılacak şekide sıkılması şeklindedir. Akne tedavisi doktor muayenesi neticesinde yapılır. Doktor oluştuğu yere göre; Radio Frekansla akne tedavisi ya da son yıllarda neredeyse tüm tedavilerde kullanılmaya başlanan asrın icadı Radio Frekans veya lazerle renajla akne tedavisi uygulayarak dışarı açılamayan ve potansiyel iz bırakıcı akneleri tamamen temizler.

Akne Tedavisi Fiyatları

Akne Tedavisi Fiyatları ise aknenin yerine, büyüklüğüne ve sayısına göre farklılık göstermektedir. Bakırköy ve Nişantaşı’nda akne tedavisi için hizmet vermekte olan Kliniğimizde Radio Frekans tedavisiyle müdahale edilir. Sonrasında akneye sebep olan bu bakterilere karşı etkili olan bir maskeyle cilt yüzeyi temizlenir. Ayrıca evde de kullanabileceğiniz bir maskeyi de reçete etmekteyiz. Akne tedavisi fiyatları için aşağıdaki iletişim numaralarından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link