Basur Tedavi Hizmetleri

Basur Nasıl Olur?

Yazar 18 Nisan 2017 Henüz yorum yok

Basurun oluşma nedenlerini bilir ve önlemek amaçlı alınacak tedbirleri uygulamanız halinde hastalığa yakalanma riskinizi de düşürmüş olursunuz. Basur ya da diğer adıyla “hemoroid” şikayeti ülkemizde her daim bulunmaktadır. Çünkü birazdan basur nasıl olur sorusuna vereceğimiz yanıtlarda aslında biraz da kendinizi bulacaksınız. Hemoroid belirtileri görülmesinde büyük bir etkene sahip olan basuru tetikleyen durumlara gelin hep beraber bakalım…

  • Sofra kültüründe genellikle yağlı ve acılı besinleri tercih eden vatandaşlarımızın basur sorunu ile karşı karşıya kalması yüksek ihtimaldir.
  • Oturarak çalışan, merdiven kullanmayan ve hareketsiz bir yaşam süren insanların yine yaşayabileceği hastalıkların başında basur gelir.
  • Aşırı kilo alımı ve egzersiz yapmamak basura davetiye çıkaran bir diğer durumdur.
  • Yine makatı zorlayan spor dalları (ata binmek, bisiklet) ile ilgilenen kişilerin yakalanma riski yüksek olan basur sorunu için tıbbi müdahale şarttır.

Geleneksel metotların ve bitkisel karışımların yetersiz kalacağı basur sorununda tıpkı diğer hastalıklarda olduğu için erken teşhis önemlidir.

Basurun Belirtileri Nelerdir?

Basur belirtileri kendini sinsi bir şekilde ortaya çıkarmaz. Yukarıda sıraladığımız aşamalardan geçti ve basur hastalığı ile karşı karşıya kaldı iseniz bazı olumsuz durumlar yaşamak zorunda kalırsınız. Basur belirtileri başlığı altında toplanacak bu aşamalar ise;

  • Basura yakalanan hastaların tuvalete çıktıklarında bağırsak sorunu yaşadıkları, ıkınmalar sonucunda makatlarında kanamaların yaşandığı gözlenir.
  • Ikınmaların yaşandığı anal bölgede daha sonrasında kaşınma, ağrı ve kanama gibi reaksiyonlar oluşur.
  • Bu kanama ve ağrıların ardından makat bölgesinde basur memesi olarak adlandırılan oluşumlar meydana gelir.

Tüm bu aşamaların ardından kişi artık hemoroid tehlikesi ile karşı karşıyadır. Ve hemoroid bitkisel tedavisi ile zaman kaybedilmeyecek kadar hızlı müdahaleyi gerektiren bir hastalıktır.

Basur Tedavi Yöntemleri

Basur tedavi yöntemleri kliniğimizde gerçekleştirilirken, modern tıbbin uygulamalarından faydalanıyoruz. Ameliyatsız basur tedavisi işinde sayısız operasyona imza atan kliniğimizde başvurduğumuz; Lazer tekniği ile basur tedavisinin yanı sıra son dönemlerde büyük rağbet gören Lastikle Boğma(RBL) yöntemi kullanılmaktadır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link