Ben Alma

Ben Aldırma Acır mı?

Yazar 7 Şubat 2017 Henüz yorum yok

Halk arasında yerleşmiş olan olumsuz bu genel algı ben aldırma acır mı? Şeklindeki soruları akla getirmektedir. Bunun dışında çoğu kişinin kafasında yer etmiş olan ben aldırmak kansere sebep olur şeklindeki olumsuz birtakım yargılar ben tedavisi olmayı düşünen hastalarda pek çok soru işaretine sebep olmaktadır.

Bizlerde bunun önüne geçmek için ben tedavisi olmayı düşünen hastalara bu yazıyı haızrladık. Öncelikle ben aldırma acır mı? Sorusunun cevabını verelim. Hayır. Ben aldırmak herhangi bir acıya sebep olmaz. Vücudunuzda bulunan benlerin büyüklüğüne ve cinsine göre değişen farklı ameliyatsız ben tedavileri bulunmaktadır. Dolayısıyla ben aldırma işlemi şu şekilde uygulanır:

Benlerin birbirinden farklı yapıda ve büyüklükte olan bir çok çeşidi vardır. Bu yüzden bunları aldırmak için değişik yöntemler uygulanır. Bütün ben aldırma işlemlerinde temel uygulama benin olduğu bölgeye ısı verilmesi suretiyle benin yakılması, buharlaştırılması ve tahrip edilmesi üzerinden gerçekleşir. Yani;

  • Lazerle ben aldırma işleminde lazer ışını ben üzerine doğrudan uygulanır. Ve beni ısıtmaya başlar. Isınan ben yanarak yok edilmiş olur.
  • Radyo frekans ile ben aldırmada ise radyo dalgaları bir çubuk yardımıyla benin üzerine iletilir. İletilen dalgala bir süre sonra ısınmaya ve beni tahrip etmeye başlar. Bu sayede operasyondan sonra benin olduğu alan kabuk tutar ve kısa süre sonra düşer.
  • Elektrokoter ile ben alma işleminin diğer bir ismi ise buharlaştırma tedavisidir. Burada yapılan şey şudur: Elektrokoter cihazı elektrik enerjisini ısı enerjisine dönnüştürür. Ve ben üzerine uygulandığında aşırı ısınmadan dolayı benleri buharlaştırarak yok eder.

Tüm bu ameliyatsız ben aldırma operasyonlarında aldırılacak olan benin üzerine iğne ya da kremle bölgeyi hissizleştirici bir özelliğe sahip olan ilaç uygulanır. Bölge uyuştuğu için ısı hissedilmez. Sonrasında da şiddetli bir acı söz konusu değildir. Sivilcelerinizi patlattığınız zaman hissetmiş olduğunuz kısa bir süre sonra geçen bir acı olur.

Ben Aldırma Ameliyatı ( ÖNERİLMEZ )

Ameliyatsız yöntemler dışında özellikle devlet hastanelerinde yapılan ben alma operasyonları ameliyat şeklinde yapılır. Neşter ile kesik açıldığı için çoğu zaman normal ben tümseğinden çok daha kötü görünen izler kalabileceği gibi dikişler alınıncaya dek şiddetli ağrılar söz konusu olabilir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link