Ben Alma

Ben Tedavisi Uygulama Alanları

Yazar 25 Şubat 2017 Henüz yorum yok

Ben Tedavisi Uygulama Alanları neredeyse tüm vücudu kapsamaktadır. Üstelik özel hastane ve kliniklerde yapılmakta olan ameliyatsız ben tedavisi işlemleri klasik ameliyat yöntemlerinin yanında çok daha büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çünkü klasik ameliyatlarda ben tedavisi uygulama alanları biraz kısıtlanabilir. Vücudumuzun her bölgesinde neşter işlem yapabilmek mümkün değildir.

Ancak ameliyatsız ben tedavisi uygulamalarında ise cildinizin istediğiniz herhangi bir bölgesine işlem yapılabilir. Ameliyatsız ben tedavisinde yelpaze oldukça geniştir. Ayrıca bu işlem yalnızca ben tedavisi için değil leke tedavisi, cilt yenileme, dövme sildirme, kılcal damar tedavisi, varis, hemanjiom, cilt gözenekelrinin küçültülmesi, kırışıklık tedavisi, akne ve siyah nokta tedavisi gibi aklınıza gelebilecek her tür alanda uygulama yapılabilmektedir.

Ben Tedavisi Yapılırken En Çok Zorlanılan Bölgeler

Ben Tedavisi Yapılırken En Çok Zorlanılan Bölgeler konusu detaylı incelenmesi gereken bir konudur. Ülkemizde ve Dünya’da ben tedavisi alanında uzman olan doktorlar en çok göz çevresi, koltukaltı bölgesi, genital bölge, saç derisi ve parmak aralarında yer alan benlerin tedavisinin özellikle ameliyatlı tedavilerde riske tabi olduğunu ifade etmektedirler. Ameliyatla yapılan klasik ben tedavisinde neşter kullanılmak suretiyle benlerin olduğu bölgelerde kazıma işlemi uygulanmaktadır.

Ancak neşter hassas beölgelere kullanıldığında çeşitli riskler, kaza ihtimalleri vb. doğmaktadır. Örneğin göz çevresindeki bir benin alınması neşterle yapılırken beklenmeyen şeyler olabilir. Göz ve çevresinde deri, cildimizin diğer yerleindeki deri kadar güçlü ve kalın değildir. Daha hassas bir derinin burada bulunduğunu ifade etmekte fayda var. Bu yüzden ben tedavisi uygulama alanları arasında özellikle göz çevresi son derece dikkatli çalışılması gereken bir alandır. Dolayısıyla bu alanlarda tedavi için ameliyatsız uygulamalar geliştirilmiştir.

Ameliyatsız Ben Tedavisi Uygulama Alanları

Ameliyatsız Ben Tedavisi Uygulama Alanları cildimizin her yerini kapsar. Çünkü bu uygulamaların tamamı modern cihazlarla yapılmakta ve her bölge için gerekli özel başlık bulunmaktadır. Lazer, radyo frekans elektrokoter (buharlaştırma) vb. uygulamaların tamamı elektronik cihazlar olup çeşitli aparatları yardımıyla her bölge için etkin tedavi sağlayabilmektedirler. Doktorlar da kritik yerlerde bulunan benleriniz için her zaman bu tür tedavi yöntemlerini tercih etmenizi önerirler. Hassas bölgelerde daha etkin çalışan bu ihazlar %100 tedavi sağlamaktadır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link