Ben Alma

Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılır?

Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılır? Bu tür ben oluşumlarının birden fazla tedavi uygulaması bulunmaktadır. Et benlerinin durumuna göre doktor tarafından hangi işlemin daha uygun olacağına karar verilir. Sonrasında ise uygulamaya geçilir. Peki, Et beni tedavisi nasıl yapılır? İşte cevabı:

  • Ameliyatla et beni alma operasyonunda devlet hastanelerin daha faaldir. Neşter kullanılarak yapılan operasyonların tamamında sonrası için iz kalma ihtimali çok yüksektir. Çoğu zaman bu izin büyüklüğü benin normal çapından neredeyse iki kat daha uzun olabilir.
  • Buharlaştırma ile et beni alma işlemi ise özel hastane ve kliniklerde yapılmaktadır. Bir diğer adı koterizasyon yöntemi olan bu tedavide elektrokoter cihazı kullanılır. Cihazın elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürmesi ve bu ısı enerjisinin et beni üzerine temasıyla benler buharlaşarak yok edilir. % 95 gibi bir oranla tek seansta tedavi edilen et benleri alındıktan sonra ancak dikkatli baktığınızda görebileceğiniz bir iz kalacaktır.
  • Radyo Frekansla Et beni alma işleminde ise klinklerde bulunan radyo frekans cihazı kullanılır. Diğerlerinin aksine en 20 yıllık bir geçmiş olan bu yöntemde radyo dalgalarının benlerin olduğu alanları ısıtması suretiyle benler tahrip edilmiş olur. Tıpkı elektrokoter cihazında olduğu gibi benler burada da buharlaşarak yok olur.
  • Krioterapi ile et beni alma işlemi ise bir çeşit dondurma işlemi olup uzmanlar tarafından çok fazla önerilmeyen bir uygulamadır. Bunun en önemli sebebi ise dondurma sırasında çok sayıda doku zarar görebilir. Ve bu yüzden ciddi anlamda fark edilebilen bir çukurluk meydana gelir.

Bahsi geçen yukarıdaki tüm bu işlemler (et beni ameliyatı hariç) sadece birkaç dakika süren operasyonlardır. Et benlerini aldırmak isteyenler sadece birkaç dakikalarını ayırarak bu tedavilerden faydalanabilirler.

Lazerle et beni tedavisi Neden Yapılmaz?

Lazerle et beni tedavisi Neden Yapılmaz? Çünkü lazer bu tür benler için kullanılabilen bir tedavi yöntemi değildir. Lazer tüm bu uygulamalar arasında en güçlü ve en gelişmiş teknolojiye sahip olanıdır. Ancak et beni tedavisi o kadar zor yapılan bir işlem olmamakla beraber bu denli ciddi bir ışık gücüne gerek yoktur. Et benlerinin herhangi bir kökü bulunmadığından dolayı tedavisi oldukça basittir.

Randevu ve İletişim

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52