Ben Alma

Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yazar 4 Şubat 2017 Henüz yorum yok

Bu tür ben oluşumlarının birden fazla tedavi uygulaması bulunmaktadır. Et benlerinin durumuna göre doktor tarafından hangi işlemin daha uygun olacağına karar verilir. Sonrasında ise uygulamaya geçilir. Peki, Et beni tedavisi nasıl yapılır? İşte cevabı:

  • Ameliyatla et beni alma operasyonunda devlet hastanelerin daha faaldir. Neşter kullanılarak yapılan operasyonların tamamında sonrası için iz kalma ihtimali çok yüksektir. Çoğu zaman bu izin büyüklüğü benin normal çapından neredeyse iki kat daha uzun olabilir.
  • Buharlaştırma ile et beni alma işlemi ise özel hastane ve kliniklerde yapılmaktadır. Bir diğer adı koterizasyon yöntemi olan bu tedavide elektrokoter cihazı kullanılır. Cihazın elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürmesi ve bu ısı enerjisinin et beni üzerine temasıyla benler buharlaşarak yok edilir. % 95 gibi bir oranla tek seansta tedavi edilen et benleri alındıktan sonra ancak dikkatli baktığınızda görebileceğiniz bir iz kalacaktır.
  • Radyo Frekansla Et beni alma işleminde ise klinklerde bulunan radyo frekans cihazı kullanılır. Diğerlerinin aksine en 20 yıllık bir geçmiş olan bu yöntemde radyo dalgalarının benlerin olduğu alanları ısıtması suretiyle benler tahrip edilmiş olur. Tıpkı elektrokoter cihazında olduğu gibi benler burada da buharlaşarak yok olur.
  • Krioterapi ile et beni alma işlemi ise bir çeşit dondurma işlemi olup uzmanlar tarafından çok fazla önerilmeyen bir uygulamadır. Bunun en önemli sebebi ise dondurma sırasında çok sayıda doku zarar görebilir. Ve bu yüzden ciddi anlamda fark edilebilen bir çukurluk meydana gelir.

Bahsi geçen yukarıdaki tüm bu işlemler (et beni ameliyatı hariç) sadece birkaç dakika süren operasyonlardır. Et benlerini aldırmak isteyenler sadece birkaç dakikalarını ayırarak bu tedavilerden faydalanabilirler.

Lazerle Et Beni Tedavisi Neden Yapılmaz?

Lazerle et beni tedavisi Neden Yapılmaz? Çünkü lazer bu tür benler için kullanılabilen bir tedavi yöntemi değildir. Lazer tüm bu uygulamalar arasında en güçlü ve en gelişmiş teknolojiye sahip olanıdır. Ancak et beni tedavisi o kadar zor yapılan bir işlem olmamakla beraber bu denli ciddi bir ışık gücüne gerek yoktur. Et benlerinin herhangi bir kökü bulunmadığından dolayı tedavisi oldukça basittir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link