Ben Alma

Et Beni Tedavisi

Et Beni Tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Diğer benlere oranla beyaz renge sahip olan halk arasında et beni ancak tıp dilinde “epitelyal polip” olarak adlandırılan küçük deri parçalarıdır. Cilt üzerinde normalden çok daha kabarık ve bir halde bulunurlar. Bağlı olduğu bir yer ya da kök yoktur. 20-40 yaşları arası dönemde ortaya çıkmaya başlayan bu benler vücut bağışıklığının ve direncinin düşmesi sonucu ortaya çıkabilmektedir. Ortaya çıktıklarında et beni tedavisi aranılan bir kurtuluş yöntemidir. En çok merak edilen sorulardan bir tanesi ise et beni kanserlerşir mi? Bu konuda tereddüt duyan kişiler için iyi haberi verelim: Hayır, Et benleri kesinlikle kanserleşmez.

Et Benleri Nerelerde Görülür?

Et benleri nerelerde görülür? Aslında gene olarak et benleri vücudumuzda en yoğun olarak; boyun, yüz ve koltukaltı bölgelerinde görülmekle beraber hemen her yerde de oluşma ihtimalleri vardır. Bu bölgelerde en çok oluşmasının en önemli sebebi ise; yukarıda da bahsettiğimiz bağışıklığın zayıflaması, vücut direncinin düşmesi vb. sorınların bu bölgelerde daha fazla baş göstermesidir. Yani bu şu demek oluyor: zayıf düşen bölgede et beni oluşma riski daha fazla bulunmaktadır. Dışarıdan gelebilecek enfeksiyonlara açık olan boyun bölgesi, genital bölge, koltukaltı gibi bakteri oluşumun yoğun olduğu bölgelerde et beni oluşmaktadır.

Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?

Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır? Zor bir uygulama değildir. Özellikle özel hastane ve kliniklerde modern yöntemlerle gerçekleştirilen uygulamalarda lazer, radyo frekans, elektro koter vb. yenilikler kullanılmaktadır. Bu uygulamaların her biri ameliyatsız birer tedavi yöntemi olup sadece 5-10 dakika gibi kısa bir zamanda et benlerini yok edebilmektedirler. Her biri farklı şekillerde de olsa prensipte aynı etkiyi gösterirler. Lazerle et beni tedavisinde; lazer ışınlarının kabarık bölgeyi yakmasıyla, Radyo frekansla et beni tedavisinde; radyo dalgalarının ısı enerjisine dönüşerek ısnması ve et benini tahrip etmesiyle, aynı şekilde Elektrokoter cihazının elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek et benlerini buharlaştırmasıyla gerçekleşmektedir. Tabi tüm bu yöntemler kendi içinde detaylandırılmalıdır. Basit ancak kapsamlı işlemlerdir. Mutlaka doktor kontrolünde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Randevu ve İletişim

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52