Basur Tedavi Hizmetleri

Hemoroid Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yazar 18 Nisan 2017 Henüz yorum yok

Bugüne kadar adını devamlı basur olarak andığınız tıp dünyasında ise “hemoroid” olarak bilinen bu hastalığın neden olduğu birçok olumsuz durum vardır. Basur ağrılarını azaltmaya yönelik yakınlarınızdan aldığınız tavsiyeler ya da araştırmalar sonucunda elde ettiğiniz bulgular hastalığın ilerlemesine destek olmaktan başka bir işe yaramamaktadır.

Hemoroid bitkisel tedavisi olmayan ve bu nedenle aktarlarda çare bulamayacağınız kadar ciddi bir hastalıktır. Sadece yatıştırıcı özelliğe sahip olan bazı metotlar ise tedavi sürecine destek olmak amacıyla uygulanabilir. Bu bilgiyi verdikten sonra hemoroid ağrısına ne iyi gelir sorusunu yanıtlamaya çalışalım;

 • Hemoroid ağrısına iyi gelen ve toplum tarafından bilinen en iyi yöntem papatya çayıdır. Ağrıyı hafifletici özelliği olan papatya çayı dozajı ayarlanarak sabahları aç karınla içilebilir.
 • Hemoroid sancısı tuttuğunda acıyı azaltıcı etkisi olan sıcak su etkisinden faydalanabilirsiniz. Sıcak suyun üzerine oturarak dinlenmek sancının hafiflemesinde etkili olacaktır.
 • Basur hastalığında kabız olmamak çok önemlidir. Bu nedenle lifli gıdalar ağırlıklı olacak şekilde sebze tüketimine önem verilmelidir.
 • Hemoroidli hastaların hareketli bir yaşam sürmeleri önemlidir. Fakat fazla ayakta kalmak da hemoroidli hastaları olumsuz etkilemektedir.

Basur hastalığı Türk toplumunda en sık görülen hastalık çeşidi olarak bilinmekte ve modern tıbbin geliştirdiği yöntemler ile tedavisi mümkün olmaktadır.

Hemoroide İyi Gelen İlaçlar

Basurlu hastalara önermiş olduğumuz fitil ve krem pomadları rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. İçeriğinde gevşetici özelliğe sahip olan maddeler nedeni ile basurlu hastalara önerdiğimiz bazı ilaçların kullanım şekli oldukça önemlidir. Zira;

 • Kas gevşetici özelliğe sahip olan bu ilaçların fazla tüketimi beyne giden damarlarda da gevşemeye neden olabilir.
 • Gevşeme sonucunda şiddetli baş ağrılarına sebep olan migren şikayeti hastalarda gözlenebilir.

Basur tedavisi için hekiminizin belirlemiş olduğu dozajlar doğrultusunda ilaçlarınızı kullanmanız ve yukarda ağrılara iyi gelen metotları uygulamanız durumunda hastalığın seyrini değiştirebilirsiniz.

Ameliyatsız Basur Tedavisi

Ameliyatsız basur tedavisi kliniğimizde yapılmakta olup hastaların tercih ettiği uygulamalar arasında yerini almaktadır. Kansız ve ağrısız tedavi hizmeti sunan;

 • Lazerle Basur Tedavisi
 • Lastikle Boğma Tedavisi

Sayesinde yaşam enerjinizi düşüren bu hastalık ile mücadele edebilir, eski sağlıklı günlerinize geri dönebilirsiniz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

 • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
 • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
 • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link