Ben Alma

İstanbul’da Ben Tedavisi

Yazar 23 Şubat 2017 Henüz yorum yok

İstanbul’da Ben Tedavisi hemen hemen bütün ilçelerde bulunan özel hastane ve kliniklerde yapılabilmektedir. Ayrıca cilt için sağlıksal açıdan çeşitli problemlere sebep olan benler için de devlet hastanelerinde tedavi yapılabilmektedir. Fakat İstanbul’da ben tedavisi yalnızca İstanbul’da değil tüm Türkiye’de devlet hastanelerinde ve Sağlık Bakanlığına bağlı diğer resmi kuruluşlarda yapılabilmesinin tek ön koşulu benlerinizin cildiniz ve ya vücudunuz için bir tehdit oluşturmasıdır.

Yani kanserleşen benler, yara haline gelen benler ancak devlet hastanelerinde ve SGK destekli tedavi edilebilir. Estetik kaygılarınızdan dolayı ben tedavisi olmak isterseniz şayet bunlar için ancak özel hastane, özel klinik ve Ben tedavi merkezlerine gitmek zorundasınız. Estetik uygulamalar devletin ödeme yaptığı ve desteklediği bir uygulama değildir.

Ben Tedavisinde İstanbul Bir Marka

İstanbul bugün 20 milyonu aşan nüfusuyla hem ticaretin, hem sanayinin hem de hizmetin kalbinin attığı en büyük şehirdir. Üstelik sadece Türkiye için değil bölgesinde bulunan diğer ülkeler içinde de İstanbul aynı değerde öneme sahiptir. Bu durum Sağlık sektörü için de bu şekildedir. Öyle ki çevre ülkelerden ve Türkiye’nin 81 ilinden insanlar herhangi bir rahatsızlıkları için İstanbul’u tercih etmektedirler. Özellikle arap turistler ve Ortadoğu’daki diğer ülkelerden gelen insanlar saç ekimi, epilasyon vb. tedaviler için İstanbul’u tercih etmektedirler. Ancak son yıllarda İstanbul’da Ben tedavisi için de bu bahsi geçen bölgelerden insanların geldiğini biliyoruz. Giderek devleşen Sağlık sektörü pastasından ben tedavisi yapmakta olan özel hastane ve kliniklerde payını almaya başladı.

Ben Tedavisi İçin Uygulanan Teknikler

İstanbul’da ben tedavisi işlemini gerçekleştiren tüm özel kurumların bu kadar talep görmesinin yalnızca tek bir sebebi var. Bu işi klasik ameliyat yoluyla uzun uzadıya değil ameliyatsız ben tedavisi yöntemleriyle yapmaktadırlar. İstanbul’da ben tedavisi için kullanılan yöntemleri sıralayacak olursak ; lazerle ben tedavisi, radyo frekansla ben tedavisi, elektrokoterle (buharlaştırma) ben tedavisi vb. uygulamalardır.

Hepsinin temel prensibi ısı yoluyla benlerin tahrip edilmesini sağlamak ve tamamen ortadan kaldırmak. Tabi her uygulama bu ısıtma işlemini farklı yollarla yapar. Örneğin lazerde ışınlar ısınarak bölgeyi ısıtırken radyo frekansta bu ısıtma işlemi radyo dalgalarının cilde temasıyla olur. Elektrokoterde ise elektrik enerjisi ısı enerjisine çevrilir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link