Ben Alma

Kırmızı Ben Tedavisi

Yazar 21 Şubat 2017 Henüz yorum yok

Kırmızı Ben Tedavisi tıp dilinde nevüs ismini verdiğimiz bu ben türleri görüntü olarak kötü de olsa ciddi sağlık problemlerine neden olan türden benler değildir.  İstenildiği takdirde kırmızı ben tedavisi rahatlıkla yapılabilmekte olup tamamen kurtulmanız mümkündür. Sağlık açısından herhangi bir cilt probleminde ya da en kötüsü kanserleşme vb. durumlara sebep olmayan kırmızı benler, kişiler tarafından yalnızca estetik kaygılardan dolayı aldırılmak istenmektedir.

Kırmızı benler genellikle gövde bölgesi, boyun ve kollarda ortaya çıkmaktadır. Bu bölgeler insanların günlük hayatta görünen bölgeleridir. Ayrıca hareket ederken, giyinip soyunurken, kravat, kolye vb aksesurarları takarken kırmızı benler bunlaratakılmakta ve kanamaya başlamaktadır. Çok ciddi bir acı olmasada acı verdiği görülmektedir.

Tedavi Süreci Nasıldır?

Kırmızı benler için çok uzun bir tedavi sürecinden bahsetmeye gerek yoktur. Nişantaşı ve Bakırköy kliniklerinde kırmızı ben tedavisi oldukça kolay yapılabilmektedir. Alanında uzman olan genel cerrahi uzmanlarımız gerekli muayeneyi yapıp teşhisi koyduktan sonra hemen tedaviye başlamaktadır. Peki kırmızı benler için nasıl bir ben alma uygulaması yapılır? Elbette bunun türlü türlü yöntemi var. İşte cevabı:

Lazerle Kırmızı Ben Tedavisi

Lazer uygulaması henüz Türkiye’de son derece yeni bir uygulamadır. Ortalama geçmişi 10 yılın biraz üzerindedir. Çok sayıda hastalığın derdine deva olan ve üstelik bunu ameliyatsız, anestezisiz yapan son derece pratik bir cihazdır. Son dönemde kırmızı ben tedavisi için de kullanılabilen bu yöntem şu şekilde gerçekleşir:

  • Lazer cihazından gönderilen ışınlar doğrudan kırmızı benlerin üzerine yollanır.
  • Benlerin üzerinde ısınmaya başlayan ışınlar benleri kurutarak, yakarak ya da buharlaştırarak yok ederler.
  • İşlem sırasında hasta ısıyı hissetmesin diye lokal olarak uyuşma sağlayan bir kremle cilde masaj yapılır.
  • Ortalama olarak da 1 ay içinde alınan benin yarası tamamen iyileşir ve cildinzi eski pürüssüz günlerine kavuşur.

Radyo Frekansla Kırmız Ben Tedavisi

Prensip olarak temelde aynı çalışan radyo frekans cihazında yine aynı şekilde benin üzerine bir ısı uygulanmaktadır. Ancak bu seferki lazer ışını değil radyo dalgalarının ısıya dönüşmesi sonucu oluşan bir tür enerjidir. Ben üzerine uygulandığında ısınma sonucu benler buharlaşarak yok edilir. İyileşme süresi lazerinkiyle aynıdır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link