Ben Alma

Lazerle Leke Tedavisi

Yazar 18 Şubat 2017 Henüz yorum yok

Lazerle Leke Tedavisi günümüz için artık en sık kullanılan tedavi uygulamalarından bir tanesidir. Türkiye’de sağlık sektöründe henüz 10-15 yıllık bir geçmiş olan lazerle leke tedavisi sadece özel hastane ve kliniklerde yapılmaktadır. Devlet hastanelerine leke tedavisi için  randevu alıp gittiğinizde cildiye doktorları yüzeysel olarak muayenelerini yaptıktan sonra cilt lekeleri için krem vb. ürünler reçete ederek hastaları göndermektedirler.

Ancak kremlerin lekeler için kesin bir tedavi yöntemi olduğunu söylemek güçtür. Özellikle doğuştan gelen lekeler, çil vb. diğer leke oluşumları kremlerle tedavi edilemeyecek kadar önemli lekelerdir. Güneş, hava koşulları, sağlıksız beslenme, güzellik kremleri, bitkisel uygulamalar neticesinde oluşmuş olan lekeler ise bu tür kremlerle biraz daha kontrol altına alınabilir görünmekte. Ancak sadece şiddeti azaltılmakta olup kesin tedavi yine bir operasyondan geçmektedir.

Lazer Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Lazerle leke tedavisi büyük bir teknolojidir. Kullanımı hem doktor açısından kola hem de hasta açısından son derece hızlı ve konforludur.  Devlet hastanelerinde ise ciddi anlamda ilerleme göstermiş olan lekelerin özellikle cildiyeyi aşan kısımları klasik ameliyatla yapılmaktadır. Burada klasik ameliyattan kasıt bildiğimiz anlamda narkoz yoluyla hasta uyutularak ve neşter vb. aletlerle lekenin olduğu bölge kazınarak tedavi gerçekleşir. Kazımak suretiyle yapıldığı için lekeyi üreten köklere inilmemiştir. Bu yüzden ilerleyen süreçte lekenin yeniden oluşması olası bir durumdur. Ancak lazerle leke tedavisi uygulamasının çalışma prensibi çok daha farklıdır.

  • Lazer uygulamasında klasik ameliyatta olduğu gibi herhangi bir anestezi uygulanmaz. Bunun yerine lazer ışınlarının yakıcı etkisi hastayı rahatsız etmesin diye bölgesel uyuşma sağlayan bir krem sürülür ya da küçük dozaja sahip bir iğne yapılır.
  • Neşter vb. herhangi bir ameliyat gereci kullanılmaz. Açık yara da söz konusu değildir. Direk olarak cilt üzerinden lekenin bulunduğu yere lazerle atış yapılır.
  • Lazer ışını cilt üzerinde ısınmaya başlar. Ve lekenin önce cilt üzerinde olan görünen kısmını daha sonra ise derinin altına doğru olan ve lekeye sebep olan kök kısmnını ısıyla tahrip eder. Bu tahribat sonrasında lekenin bulunduğu alanda küçük bir kızarıklık oluşacaktır. Bu kızarıklık geçtikten sonra lekenin olduğu bölge normal cilt rengiyle aynı renk olur.

Bazı durumlarda lekenin tekrarladığı görülebilir. Ancak ücretsiz ikinci bir seansla kalan kök tamamen yakılmış olur. Ve tedaviniz noktalanmış olur.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link