Ben Alma

Leke Tedavisi

Yazar 2 Şubat 2017 Henüz yorum yok

Leke Tedavisinin en sağlıklı biçimde yapılabilmesi için öncelikle bir cilt doktoruna görünmesiniz gerekmektedir. Leke tedavisinde en önemli şey; cilt uzmanının koyacağı teşhistir. Cilt üzerinde çeşitli sebeplerden dolayı lekeler oluşmaktadır. Kimi yaşlılık kimi güneş yüzünden ya da başka sebeplerden dolayı oluşmakta olan bu lekelerin varlığı başlangıçta insanlar için herhangi bir tehdit oluşturmazken ilerleyen süreçte ciddi problemlere yol açabilmektedir. Bu yüzden leke tedavisi önemsenmelidir.

Leke Neden Oluşur?

Leke Neden Oluşur? Elbette bu soruya verilecek çok fazla cevap vardır. Cildimiz bizim kalkanımızdır. Harici olan her şey ilk önce cildimizle temas etmektedir. Aslında sadece buradan bile cildimizin ne kadar büyük bir tehdit altında olduğunu anlayabilmek mümkündür.

  • Cilt üzerinde leke oluşumunu etkileyen faktörlere bakacak olursak;
  • Güneş ışınlarının sebep olduğu cilt lekeleri,(Ozon tabakasındaki deliklerden geçerek gelen zararlı ultraviyole ışınlarına maruz kalınması durumunda oluşurlar.)
  • Yaşlılık belirtileri sonucu ortaya çıkan lekeler,
  • Hamilelik sırasında yaşanan hormonal dengelerin bozulması sonucu oluşan lekeler,
  • Çeşitli sebeplerden dolayı uygulanan hormon tedavileri ve doğum kontrol haplarının hullanılması sonucu oluşmakta olan lekeler,

Bu tür sebeplerden ötürü oluşmakta olan cilt lekeleri, beyaz tenlilerde görülür şeklinde yanlış bir algı vardır. Bu oldukça yanlış bir algıdır. Cildimiz en hassas yerlerimizden biridir. Bu yüzden cilt lekeleri hemen herkeste görülmektedir.

Leke Nerede Oluşur?

Lekeler özellikle cildimizin en hassa olan yerlerinde oluşmaya başlamaktadırlar. Güneş ve çeşitli kimyasal maddelere maruz kalan; özellikle yüz ve boyun bölgesi başta olmak üzere cildin her bölgesinde oluşabilmektedir.

Leke Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Leke tedavisinde kullanılan yöntemler arasında özellikle internette ya da çeşitli kozmetik mağazalarda piyasaya sürülen çok sayıda krem bulunmaktadır. Bunu dışında çeşitli bitkisel kürler de önerilebilmektedir. Ancak bu tür tedavilerin tamamı tıbbi müdahale sonrası kullanılması gereken yardımcı tedavilerdir.

Tek başlarına cilt lekelerinizi tedavi edebilmeleri mümkün değildir. Modern tıbbın en büyük nimetlerinden biri olan ve günümüzde hemen bütün hastalıklarda kullanılmakta olan lazer tedavisi lekelerin tedavisinde de imdadımıza yetişmektedir. Lekenin rengini oluşturan maddeye etki eden lazerler cildi soyarak yenilemektedirler. Cildin üzerinde farklı bir renge sebep olan maddeyi yok eden lazerle bu sayede tedavi sağlamış olurlar. Kliniğimizde lazerle leke tedavisi uzman doktorlar tarafından son derece uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

RandevuFormu

  • SGK veya Özel Sigorta Gözetmeden
  • Tüm Başvurulara Ücretsiz Muayene 
  • Ameliyatsız Modern Tedaviler

close-link