Ben Alma

Lekelerden Nasıl Kurtulurum?

Yazar 16 Şubat 2017 Henüz yorum yok

Lekelerden Nasıl Kurtulurum? Herkesin kabusu bu lekelerden kurtulmak için insanlar çok sayıda yönteme başvurmaktadır. Bunların arasında çeşitli bitkisel kürler, cilt kremleri, doğal ya da özel üretim maskeler vb. doğal ve bireysel yöntemlerin yanı sıra ameliyat gibi profesyonel uygulamalara dahi girişilmektedir. Lekelerden nasıl kurtulurum? Diyen çok sayıda kişinin birincil önceliği her zaman estetik kaygılar olmuştur. Çoğu kişi sadece görüntü açısından rahatsızlık verdiği için cilt lekelerinden kurtulmak istemektedir. Ancak lekeler her zaman estetik bir sorun değildir. Çoğu zaman ciddi anlamda ilerleyen üst seviye cilt rahatsızlıklarına sebep oldukları için kansere sebep olan cilt lekeleri de bulunmaktadır ki lekeleri olanlar için asıl tehdit budur.  Bu türden oluşan cilt problemlerinin daha fazla ilerleme göstermeden durdurulması gerekmektedir. Bunun için ise doktora gidilmelidir.

Lekelerden Kurtulmak İçin Doktor Muayenesi Şart!

Cilt lekeleri kulaktan doğma bilgilerle yok edilebilecek türen bir olay değildir. Özellikle Anadolu’da halk doktora gitmek yerine lekeler üzerine kendi hazırladıkları bir takım ilaçlar, bitkisel karışımlar vs. sürmekte ve bu şekilde güneşe çıkmaktadırlar. Bu karışımlar güneş ışınlarıyla tepkimeye girerek cilt üzerinde çok daha büyük tahribatlar yaratmaktadırlar. Ve sonrasında cilt lekelerinden çok daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Cildinizde fark ettiğiniz lekeler için hemen bir cildiye uzmanına giymelisiniz. Cildiye uzmanı gerekli kontrolü yaptıktan sonra hastalığın tanısını koyacaktır. Özellikle kanser tehdidi ortadan kalktıysa bu sizin açınızdan oldukça güzel bir gelişme… Bazı lekeler için cildiye uzmanı tarafından verilen krem ve jeller işe yarayabilir. Ancak bazı lekelerin ise mutlaka operasyonla yapılması gerekmektedir. Bunlardan biri klasik ameliyat diğeri ise; lazer, radyo frekans gibi yeni teknolji ameliyatsız leke tedavisidir. Özel hastane ve kliniklerde uygulanmaktadır.

Ameliyatsız Leke Tedavisi

Lazer cihazıyla gerçekleştirilen bu uygulamada cilt soyularak temizlenir. Nasıl? Cildin üzerinde normal ten renginden daha farklı bir halde olan lekenin olduğu yere lazer ışınıyla atış yapılır. Bu atış sonrasında cilt üzerinde kasıtlı olarak bir tahribat yaratılır. Bu tahribat neticesinde lekeli alanda soyulmalar başlar. Soyulan deri tedavi sonrasında normal ten rengiyle aynı renge kavuşur. Burada işlem sadece deriyi soymak değildir. Lekenin cilt üzerinde ne kadar derinliğe indiği tespit edilir. Ve lazerle atış ona göre yapılır. Yani bu işlemi kendi başınıza derinizi soyarak yapmanız mümkün değildir.

Randevu ve İletişim

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52