Ben Alma

Yüzdeki Benler Nasıl Yok Edilir?

Yüzdeki Benler Nasıl Yok Edilir? Benzeri soruları benlerinden şikayetçi olan çok kişi internet vb. yerlere sıkça sormaktadırlar. Benler kimi zaman doğuştan kimi zaman ise sonradan oluşan bir cilt problemidir. Vücudumuzun pek çok yerinde çeşitli tip ve özellikte, farklı boy ve renklerde çok sayıda ben olabilmektedir. Çoğu zaman vücut üzerinde çok büyük önem arz etmeyen benler yüz gibi herkesin gördüğü ve direk iletişim kurduğu bölgelerde ortayaçıktığında sağlıksal bir problemden çok direk olarak estetik bir problem halini almaktadır. Yüz üzerinde oluşan bu benler çoğu kişi tarafından rahatsızlıkla karşılanmakta ve aldırılmak istenmektedir. Ve tabi akıllara: yüzdeki benler nasıl yok edilir? Şeklindeki bir çok soru gelmektedir.

Yüzdeki Benleri Yok Etmek İçin Lazer Yöntemi

Yüzdeki Benleri Yok Etmek İçin Lazer Yöntemi yeni bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortalama olarak 10-15 yıllık bir mazisi olan lazer uygulamalarının ben tedavisinde de kullanılması hastalar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Lazer cihazından gelen ışınların ben üzerinde ısıya dönüşmesi ve buradaki beni yakmasıyla gerçekleşir. Bu yakma esnasında hasta bu yanmayı hissetmesin diye lokal anestezi sağlayan bir krem sürülür. Sonrasında yakılan benin olduğu yer kabuk bağlar. Ve ortalama 1 ay gibi bir sürede tamamen yok olur.

Yüzdeki Benleri Yok Etmek İçin Radyo Frekans Yöntemi

Yüzdeki Benleri Yok Etmek İçin Radyo Frekans Yönteminin geçmişi lazerden çok daha eskiye dayanır. 90’lı yılların sonu 2000’lerin başında ben tedavisi, varis, hemanjiom vb. bir çok rahatsızlık için kullanılan radyo frekans yöntemi radyo dalgalarının ısı enerjisine dönüşmesiyle yapılır. Tıpkı lazerdeki gibi ben üzerine bir çubuk yardımıyla bu radyo dalgaları iletilir. İletilen bu radyo dalgaları burada ısınmak suretiyle beni tahrip eder. Kabuk bağlayan ben birkaç gün içinde yok olur. Ve tamamen pürüssüz hale gelmesi ortalama 1 ayı bulabilir.

Yüzdeki Benleri Yok Etmek İçin Buharlaştırma Yöntemi

Yüzdeki Benleri Yok Etmek İçin Buharlaştırma Yöntemi elektrokoter cihazıyla yapılmaktadır. Elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren koter cihazının çalışma prensibi tıpkı lazer ve radyo frekans uygulamasındaki gibidir. Isıyı bene uygulamak suretiyle yğkselen ısı sonrası ben buharlaşarak yok edilmektedir. Yine iyileşme ve tamamen pürüssüz olarak düzelmesi 1 ay civarındadır. Burada ısı olayı çok daha fazla olduğu için iğneyle lokal anestezi yapılır. Dolayısyla hasta olan biteni hissetmez.

Bitkilerle Yüzdeki Benleri Yok Edebilir Miyiz?

Ne yazıkki benlerin yok edilmesi için bitkiler herhangi bir işe yaramaz. Çünkü benler damarlar üzerinden gelen oluşumlardır. Yani dahili birtakım süreçleri kapsar. Bitkilerle bu durumu düzeltebilmek mümkün değildir. Bitkiler ancak yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu tedavi yöntemleri uygulandıktan sonra tedavi süreci hızlansın diye önerilebilinir.

Randevu ve İletişim

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52