Basur Tedavi Hizmetleri

Basur Nasıl Olur?

Basur nasıl olur? Sorusuna henüz bu hastalığa yakalanmadan yanıt arıyor iseniz şanslı sayılırsınız. Basurun oluşma nedenlerini bilir ve önlemek amaçlı alınacak tedbirleri uygulamanız halinde hastalığa yakalanma riskinizi de düşürmüş olursunuz. Basur ya da diğer adıyla “hemoroid” şikayeti ülkemizde her daim bulunmaktadır. Çünkü birazdan basur nasıl olur sorusuna vereceğimiz yanıtlarda aslında biraz da kendinizi bulacaksınız. Hemoroid belirtileri görülmesinde büyük bir etkene sahip olan basuru tetikleyen durumlara gelin hep beraber bakalım…

  • Sofra kültüründe genellikle yağlı ve acılı besinleri tercih eden vatandaşlarımızın basur sorunu ile karşı karşıya kalması yüksek ihtimaldir.
  • Oturarak çalışan, merdiven kullanmayan ve hareketsiz bir yaşam süren insanların yine yaşayabileceği hastalıkların başında basur gelir.
  • Aşırı kilo alımı ve egzersiz yapmamak basura davetiye çıkaran bir diğer durumdur.
  • Yine makatı zorlayan spor dalları (ata binmek, bisiklet) ile ilgilenen kişilerin yakalanma riski yüksek olan basur sorunu için tıbbi müdahale şarttır.

Geleneksel metotların ve bitkisel karışımların yetersiz kalacağı basur sorununda tıpkı diğer hastalıklarda olduğu için erken teşhis önemlidir.

Basurun Belirtileri Nelerdir?

Basur belirtileri kendini sinsi bir şekilde ortaya çıkarmaz. Yukarıda sıraladığımız aşamalardan geçti ve basur hastalığı ile karşı karşıya kaldı iseniz bazı olumsuz durumlar yaşamak zorunda kalırsınız. Basur belirtileri başlığı altında toplanacak bu aşamalar ise;

  • Basura yakalanan hastaların tuvalete çıktıklarında bağırsak sorunu yaşadıkları, ıkınmalar sonucunda makatlarında kanamaların yaşandığı gözlenir.
  • Ikınmaların yaşandığı anal bölgede daha sonrasında kaşınma, ağrı ve kanama gibi reaksiyonlar oluşur.
  • Bu kanama ve ağrıların ardından makat bölgesinde basur memesi olarak adlandırılan oluşumlar meydana gelir.

Tüm bu aşamaların ardından kişi artık hemoroid tehlikesi ile karşı karşıyadır. Ve hemoroid bitkisel tedavisi ile zaman kaybedilmeyecek kadar hızlı müdahaleyi gerektiren bir hastalıktır.

Basur Tedavi Yöntemleri

Basur tedavi yöntemleri kliniğimizde gerçekleştirilirken, modern tıbbin uygulamalarından faydalanıyoruz. Ameliyatsız basur tedavisi işinde sayısız operasyona imza atan kliniğimizde başvurduğumuz; Lazer tekniği ile basur tedavisinin yanı sıra son dönemlerde büyük rağbet gören Lastikle Boğma(RBL) yöntemi kullanılmaktadır.

 

Randevu ve İletişim

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52