Ben Alma

Ben Aldırmak Zararlı mı?

Yazar 27 Ocak 2017 Henüz yorum yok

Özellikle ülkemizde bu türden algıya sahip milyonlarca insan bulunmaktadır. Sırf bu algı yüzünden bazen estetik açıdan rahatsız edici bölgede bulunan benlerin alınmasında bile tereddüt etmektedirler. Peki, ben aldırmak zararlı mı? Buna kesin ve net olarak verdiğimiz cevap: Hayır! olacaktır. Ben aldırmak zararlı değildir.

İnsan vücudunda oluşan tümörler iyi huylu ve kötü huylu olmak üzere ikiye ayrılır. Benler genelde iyi huylu tümör oluşumu olup herhangi bir sakınca yaratmazlar. Ancak bazı benler alınmadığı takdirde kanserleşebilme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Dolayısıyla ben aldırmak zararlı değil. Bilakis bazı durumlar için sağlığınız açısından yararlı olacaktır. Kanserleşen benlerin alınabilmesi oldukça kolaydır. Bu konuda da içiniz rahat olabilir. Kanserleşen ben bölgeden alındıktan sonra kanser de duracaktır. Elbette ben aldırmanın çeşitli yöntemleri vardır. Bunlar ise:

Ben Aldırma Yöntemleri

Ben aldırma yöntemleri modern teknoloji sayesinde gelişme göstermiştir. Çünkü ben aldırma ameliyatları özellikle devlet hastanelerinde bir hayli zor yapılmaktaydı. Benler damarlar üzerinde oluştukları için özellikle klasik yöntemlerle alındıklarında kanama vb. riskler ortaya çıkmaktaydı. Ancak teknolojinin gelişmesi sağlık alanında pek çok konuda ilerlemeye sebep olduğu gibi ben tedavisi konusunda da epeyce katkı sağladı. Tabi her ben çeşidi için ayrı bir tedavi bulunmakta. Çünkü benler oluşum bakımında ve vücudun farklı yerlerinde olması bakımından aynı yöntemlerle tedavi edilemezler. Bu yüzden değişik tedavi sistemleri ortaya çıkmıştır. Bunlara başlıklar halinde göz atacak olursak;

Radyo Frekans İle Ben Alma

Radyo Frekans İle Ben Alma Türkiye’de oldukça eski bir geçmişe sahip olan bu yöntemde benlerin üzerine radyo dalgalarını ileten bir çubukla dokunulur. Çubuk radyo dalgalarını ısı enerjisine dönüştürerek benleri yakmak süetiyle yok eder.

Lazerle Ben Alma

Lazerle Ben Alma yöntemi ise oldukça hızlı yapılabilen bir yöntemdir. Çoğunlukla bu yöntem tercih edilir. Lazer cihazı radyo frekans ile aynı şekilde çalışır. Lazer ışığını benin üzerinde ısı enerjisine dönüştürür.  Buradaki ben ısınmadan dolayı tahribata uğrar. Ve yok olur.

Buharlaştırma Yöntemiyle Ben Alma

Buharlaştırma Yöntemiyle Ben Alma işlemi de diğer uygulamalarla benzerlik göstermektedir. Çünkü burada da amaçlanan şey ısınma yoluyla benin tahrip edilmesidir. Elektrokoter cihazı elektrik enerjisini ısıya dönüştürerek beni buharlaştırır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp