Ben Alma

Ben Alma Sonrası İz Kalır Mı?

Yazar 27 Ocak 2017 Henüz yorum yok

Kalıp kalmayacağına ilişkin net cevap verebilmek doğru değildir. Çünkü ben alma sonrası iz kalma durumunu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. En başta benin büyüklüğü, bulunduğu yer, oluşum detayları, ben almada kullanılan yöntemler vb. pek çok değişken Ben alma sonrası iz kalır mı? Sorusunun cevabını etkileyen değişkenlerdir.

Öncelikle benlerinizden rahatsız oluyor ve onları aldırmayı düşünüyorsanız bunu mutlaka uzman bir doktor gözetiminde yapmalısınız. Çünkü işlem olarak aslında basit bir işlem olsa bile ben alma konusu ciddiyetle yapılmalıdır. Ve konusunda uzman bir doktorun bu işlemi yapması en doğrusu olacaktır.

Ben Alma Sonrası İz Kalma Durumunu Etkileyen Faktörler

Ben Alma Sonrası İz Kalma Durumunu Etkileyen birtakım faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler kişiden kişiye değişim gösterebileceği gibi benlere göre de değişiklik gösterir. Bu faktörlere kısa değinecek olursak;

  • Benin yapısını etkileyen unsurlar: ben rengi, cilt üzerindeki kabarıklığı, derinliğinin söz konusu olup olmaması vb.
  • Ben alma operasyonu sırasında tercih edilen teknolojik yöntem (lazer, radyofrekans, elektrokoter vb.),
  • Ben tedavisi olan kişinin bünyesinin durumu, iyileşme süresi ve cilt özellikleri,
  • Ben tedavisini gerçekleştiren doktorun ve bu işi yapan kiniğin sahip olduğu tecrübeler,

Ben Ameliyatında İz Kalır mı?

Kalma ihtimali bir hayli fazla olan tedavi türüdür. Çünkü ameliyatlı tedavilerde neşter kullanıldığı için cildin üzerinde küçük ya da büyük fark etmeksizin bir kesik meydana gelir. Dolayısıyla bu kesik dikişler tutturulmak suretiyle kapanır. Sonrasında dikişler alınsa dahi kesiğe ait bir iz mutlaka kalacaktır.

Yani çoğu zaman estetik kaygılar dolayısıyla ben ameliyatına girerek bıçak altına yatma meselesi pişmanlıkla sonuçlanmaktadır. Çünkü ameliyat sonrasında kimi zaman öyle kesik izleri oluşmaktadır ki benlerin oluşturmuş olduğu ve istenilmeyen o görüntü aranmaktadır. Ancak ben alınırken iz kalmaması da mümkündür. Ben aldırma klasik ameliyattan ziyade lazer, koter, radyo frekans vb. yöntemlerle yapıldığında iz kalma durumu çok çok düşüktür. Bazı benler inatçı olduğu için küçük ve pembemsi görünüme sahip izler kalmaktadır. Ancak belirttiğimiz gibi bu izler son derece zararsız olup görüntü açısından da fazla dikkat çekmezler.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp