Ben Alma

Göz Beni Tedavisi

Yazar 11 Şubat 2017 2 yorumlar

Göz Beni Tedavisi hastaları en çok endişelendiren ben tedavisi uygulamasıdır. Çünkü göz insan vücudunun en hassas organlarından biridir. Dolayısıyla özellikle devlet hastanelerinde klasik ameliyatla gerçekleştirilen Göz beni tedavisi sırasında yapılabilecek en ufak bir hata bile görmenizde bir problem yaratabilir.

Hal böyle olunca da çoğu insan göz beni tedavisine mesafeli bakmaktadır. Elbette klasik ameliyatlarda dikkatli olunmadığı takdirde sadece göz beni tedavisinde değil aklınıza gelebilecek en basit operasyonlarda bile böyle bir risk vardır. Ancak bizim size önerimiz artık zamanın çok fazla gerisinde kalmış olan klasik ameliyatlı tedaviler yerine modern teknolojinin nimetlerinden faydalanmanız. Bakırköy ve Nişantaşı Kliniğimizde lazer, radyo frekans ve buharlaştırma yöntemleriyle ameliyatsız göz beni tedavisi hizmeti sunmaktayız.

Ameliyatsız Göz Beni Tedavisi Mümkün Mü?

Günümüz sağlık teknolojisi çok ileri seviyeye ulaşmış durumdadır. Özellikle ülkemiz sağlık sektörü açısından çok çeşitli uygulamalar yapabilecek düzeye geldiği için çevre ülkelerden, Ortadoğu’dan, Orta Asya’dan pek çok kişi tedavi olmak için Türkiye’ye gelmektedir. Türkiye’deki bu teknoloji çoğu rahatsızlığın tedavisi için ameliyatsız tedavi sunmaktadır. Ben tedavisi de bunlardan bir tanesidir. Ancak bu tür operasyonlar özel hastane ve kliniklerde yapılabilmektedir. Ameliyatsız göz beni tedavisi uygulaması da ancak özel kurumlarda gerçekleşmektedir.

Peki bu tedavi nasıl yapılır? İşte cevabı:

  • Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter teknikleriyle yapılan göz beni tedavisinde temel prensip benlerin oldukları bölgeye ısı verilmesi ve buradaki benin bu ısıdan hasar görerek yok olmasıdır. Yukaırıda bahsettiğimiz uygulamalar ise temelde aynı ama farklı cihaz ve tekniklerle bunu gerçekleştirmektedirler.
  • Lazer uygulamasında lazer ışını bölgeye uygulanır. Ve buradaki ben ısıtılarak yakılmış olur.
  • Radyo frekansta ise radyo dalgaları cihaza bağlı bir çubuk yardımıyla iletilir. Ve ben üzerinde ısıya dönüşür. Ben ısınarak tahrip edilmiş olur. Tahrip olan bu ben kabuk tutacak ve sonrasında düşerek tamamen yok olacaktır.
  • Elektrokoter cihazında ise koter cihazı elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürür. Ben üzerine uygulanan ısı beni tamamen buharlaştırır.

Bu işlemler yapılırken hasta bu ısınmadan kaynaklı herhangi bir acı hissetmesin diye bölgeye uyuşma sağlayan bir krem sürülür. İşlem çok uzun sürecekse iğneyle lokal anestezi yapılır. İşlem sırasında kesik vb. bir işlem uygulanmadığı için gözünüze zarar verecek bir durum söz konusu değildir.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp