Ben Alma

Lazerle Ben Tedavisi Yapan Devlet Hastaneleri

Lazerle ben tedavisi yapan devlet hastaneleri ülkemizde sayısı yok denecek kadar azdır. Devlet hastanelerinde gerçekleşen ben tedavisi genellikle eski usul ameliyatlar ile yapılmaktadır. Hastaya narkoz verilen ve operasyon sonrasında dikiş izi kalma ihtimali yüksek olan bu uygulama modern metotları düşündüğümüzde başvurulmaması gereken bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Lazerle ben tedavisi yapan devlet hastaneleri bulunmuyor fakat bazı özel kliniklerde bu tedavi yöntemi hala kullanılmaktadır. Fakat lazerle ben tedavisi için şu unsurları belirtmekte fayda görüyoruz. Lazer ince cilt tabasında etkili olan bir yöntemdir. Yüzeysel benlerde etki gücü daha yüksek olabilir. Fakat tümsekli ve deri düzeyinden kabarık halde oluşan benler için lazer tekniğini kullanmak sayısı yüksek seanslar gerektirebilir. Bu da zamanın yanı sıra maddi kayıp olarak size geri dönüş sağlar. Bizler lazer tekniğinden ziyade buharla ben aldırma olarak da bilinen radyo frekans tekniğini uygun görmekteyiz.

Buharla Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Buharla ben aldırma yani radyo frekans tekniği  ben tedavisinde en iz bırakmayan teknik olarak kabul edilmektedir. Beninizi aldıktan sonra geriye hiçbir iz bırakmayan radyo frekans tekniği tek bir seanstan sürmesi itibari ile hastalarımıza tavsiye ettiğimiz en iyi ben aldırma yöntemi diyebiliriz. Radyo frekans tekniğinde radyo dalgaları etkindir. Bu cihaz önceleri cerrahide kan durdurucu etkisi nedeniyle sürekli bulundurulmuştur. Ben tedavisi için başvurduğumuzda da kansız, acısız ve ağrısız bir operasyonun gerçekleşmesini sağlamaktadır. Buharla ben aldırma işlemi sonrasındaki süreç çok önemlidir. Beninizi aldığınız bölge 1 hafta 10 gün içerisinde yara olarak kabuk bağlayacaktır. Kabuk düştükten sonra deride hafif pembemsi bir tabaka olacaktır. Derinin kendi renk tonuna ulaşması için önerdiğimiz silikonlu kremi kullandıktan sonra geriye hiçbir iz kalmayacaktır.

Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Kliniğimize ulaşmanız için 7 gün 24 saat hizmet veren telefon numaralarımızın yanında farklı iletişim kanallarımız da bulunmaktadır. Mail adreslerimize gönderdiğiniz her ileti titizlik ile incelenmekte ve ivedilikle yanıtlanmaktadır. Bunun yanı sıra canlı destek hattı başında sorularınızı yanıtlayan hekimlerimiz her daim hizmetinizdedir.

Randevu ve İletişim

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52